İngilizce Hazırlık

İngilizce Hazırlık
İngilizce Hazırlık

İngilizce Hazırlık ,

Üniversite eğitimi gençler için yaşamlarının hemen hemen her alanında önemli dönüşüm ve değişim demektir. Eğitimini tamamlayan genç, her açıdan büyümüş; sorumlu ve yetkin bir yetişkine dönüşmüş olur. Ancak bu dönüşüm kolay değildir, aşılması azim ve ciddi çaba gerektiren pek çok zorlukla karşılaşılır.
Kayıt için üniversiteye adım attığınız anda  kendinizi şaşkın ve sorularla dolu bulabilirsiniz ; kaydımı nasıl yapacağım, hangi bina nerede,   nerede kalacağım ?
Sizin dışınızdaki herkes ne yaptığını biliyor gibi görünebilir ama öyle değildir. Herkes ilk girdiği ortamda bocalar, bazen şaşırır, bazen düş kırıklığına uğrar. Alışmak, okulunuzun parçası olmak için gereken  süreçtir, zaman alacaktır.

Karşı karşıya kaldığınızda vardığınız ilk yeni durum İngilizce bilginizin  sınanıyor olmasıdır. Kendinizi İngilizce düzeyinize bağlı olarak şu gibi konumlarda bulabilirsiniz:
İngilizceniz  yeterlilik  sınavını  geçecek kadar yüksekse, ancak “üniversiteye gelmek için çok çalıştım, bu yıl bölüme başlamayıp Hazırlık’ta biraz dinleneyim” düşüncesiyle İngilizce Yeterlik Sınavı’ nda kalırsanız , yaşamınızın önemli bir döneminden verim alamamış ve  ailenizin masrafa sokmuş  olursunuz .
İngilizce yeterliğiniz sınavı geçecek kadar yüksek olmasa da ileri düzeydeyse, ancak “rahat bir dönem geçireyim” diye düzey belirleme sınavında bilerek düşük başarı gösterirseniz, İngilizce eğitiminden yarar görebileceğiniz halde size kolay gelen derslere girmekten sıkılır, sınıftan kopar, düzeyinizi ilerletme şansını kaçırırsınız .
İngilizce yeterlik düzeyiniz ileri ya da orta  ve “nasılsa geçerim” düşüncesiyle derslere sarılmazsanız sizden geride başlayan ancak düzenli çalışanların ardında düşüp İngilizcenizi ilerletememiş ve hatta yeterlik sınavında başarılı olmayı riske atmış olursunuz.
İngilizce yeterlik düzeyiniz başlangıç ise ve bundan dolayı canınız sıkılıp “nasılsa geçemem” diye derslere sarılmazsanız çaba göstermiş olsanız başarabileceğiniz sınavı kaçırmış, size sunulan öğrenme fırsatını kullanmamış olursunuz.
İngilizce düzeyiniz ne olursa olsun, geçersiz varsayımlara dayanarak üniversite yaşamına ilk adımı yanlış atmayın. Sınavlarda gerçek düzeyinizi gösterin, derslerde elinizden gelenin en iyisini yapın. Daha fazla ilerleme şansınız olacaktır.

Hazırlık Okulu, pek çok öğrencinin sandığının tersine yoğun bir programdır ve onu yeterince ciddiyetle izlemeyen İngilizcesi ileri düzeyde olan öğrenci bile yeterlik sınavında başarısız olabilir. Bu zorluk kaygıya ya da paniğe kapılmakla değil, sistemli ve düzenli çalışmayı elden bırakmamakla aşılır.
İngilizce Hazırlık çalışmalarımız , öncelikli olarak İngilizce bilgisi eksik olan öğrencilerin genel İngilizce altyapılarını oluşturmak , dört temel beceri okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini birbirleriyle bağlantılı ve içiçe olarak geliştirmektir. Öğrencilerimizin ilerideki eğitim süreçlerinde İngilizceyi eksiksiz olarak kullanabilmelerini sağlamaktır.

www.ingilizcehazirlikatlama.com