Haluk Hoca Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olup, 20 yılı aşkın süredir İngilizce Öğretmenliği yapmaktadır. Haluk Hoca mesleki eğitimleri için bir çok kez İngiltere’ de bulunmuştur, İngilizce öğretmenliği yapmakta olduğu okulda dil sınıflarını Lys 5 sınavına hazırlamakta , yaklaşık 12 yıldır YDS hazırlık dersleri vermektedir.

YDS Sınavı ÖSYM tarafından Akademik personelin İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla yapılan bir  sınavdır. Yabancı ülkeler de uygulanan TOEFL ya da IELTS gibi akademik sınavlar da ise YDS Sınavından farklı olarak Speaking ve Writing bölümleri vardır, dil bilgisi ve kelime bilgisi sınavın Writing veya Speaking bölümümünde sınanır bu yüzden sınavda başarılı olabilmeniz için gerçekten İngilizce’ yi çok etkili kullanmanız gerekmektedir.

Bu güne kadar uzun süredir yaptığım çalışmalar sonucu, Yds adayları için geliştirdiğim tekniklerin ve uygulamaların Yds Sınavına giren adayların İngilizce soruları teknik olarak analiz edebilecek ve en kısa sürede doğru cevabı bulabilecek seviyeye geldiklerini gördüm.

Yds Sınavına hazırlanırken yapacağınız tercih çok bilinçli olmalıdır. Her konuda olduğu gibi Yds Sınavı  hazırlığı konusunda da işin uzmanı öğretmenler ile çalışmanız gerekir, size verdiğimiz teknikleri, analiz yöntemlerini ve motivasyonu bilinçli olarak kullandığınız takdirde Yds sınavında  başarıyı yakalayabilirsiniz.

 

YDS Ders dağılımımız şöyledir.

Grammar- Vocabulary 10-12 saat arası
Cloze test 4-6 saat arası
Cümle tamamlama 10-12 saat arası
Çeviri cümleleri 6-8 saat arası
Paragraf tamamlama 8-10 saat arası
Karşılıklı konuşma 4-5 saat arası
Anlam bütünlüğünü bozan cümleler 8-10 saat arası
Okuma 10-14 saat arası

İLETİŞİM

halukhocam@gmail.com

0532 343 65 00 

 

 

Bakırköy-İSTANBUL

Haluk Hoca 24 yıllık İngilizce Öğretmenliği tecrübesi ile,Yds Hazırlık  alanında, Yds Kursu çalışmaları ile Yds Sınavı  bir çok adayın başarılı olmasına yardımcı olmuştur.

www.halukhoca.net 

 

www.Lys5.gen.tr